Титульная страница
ISO 9000 ISO 14000
GMP Consulting
 

ПРИМІРНИЙ ДОГОВІР

МІЖ РОБОТОДАВЦЕМ І ВИНАХІДНИКОМ, АБО АВТОРОМ ПРОМИСЛОВОГО ЗРАЗКА ПРО ВИНАГОРОДУ ЗА СТВОРЕНИЙ

У ЗВ`ЯЗКУ З ВИКОНАННЯМ СЛУЖБОВИХ ОБОВ`ЯЗКІВ ЧИ ДОРУЧЕННЯ РОБОТОДАВЦЯ ВИНАХІД, АБО КОРИСНУ

МОДЕЛЬ, АБО ПРОМИСЛОВИЙ ЗРАЗОК

 

м. _____________________                                 "___" __________ 20__ р.

Відповідно до п.1 ст.9 Закону України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі", п.1 ст.8 Закону України "Про охорону прав на промислові зразки" __________________________________________ _____________________________________________________________

прізвище, ім`я, по-батькові винахідника, автора промислового зразка (далі - Автор)

і ____________________________________________________________

повна назва юридичної особи - Роботодавця

в особі _______________________________________________________

посада, прізвище, ім`я, по-батькові

яка діє на підставі _____________________________________________

Устав, Положення, тощо

враховуючи те, що Автор подає роботодавцю письмове повідомлення про створений ним винахід, або корисну модель, або промисловий зразок (далі - об`єкт промислової власності) з описом, що розкриває суть об`єкта промислової власності досить ясно і повно, а Роботодавець використовує право на одержання патенту на цей об`єкт промислової власності, уклали договір про слідуюче:

1. Роботодавець зобов`язується подавати до Держпатенту України заявку на видачу патенту на об`єкт промислової власності в чотирьохмісячний строк від дати одержання повідомлення від Автора про створений ним об`єкт промислової власності, а також вживати всіх заходів, необхідних для одержання патенту та підтримання його чинності.

У випадку, коли право на одержання патенту надається Автору, уповноважена посадова особа Роботодавця, відповідальна за роботу у сфері правової охорони об`єктів промислової власності, повинна в ____________ строк письмово повідомити про це Автора. При цьому, Роботодавець зобов`язується зберігати конфіденційність одержаної інформації та не чинити дій, які перешкоджали б одержанню Автором патенту на об`єкт промислової власності.

2. Автор зобов`язується сприяти одержанню Роботодавцем патентів в Україні та в іноземних державах (участь у підготовці матеріалів заявки на об`єкт промислової власності: складання опису заявки, формули винаходу або корисної моделі та ін.) й зберігати конфіденційність цієї інформації.

3. У випадку прийняття Роботодавцем рішення про припинення дій, пов`язаних з отриманням патенту або підтриманням чинності патенту, Роботодавець зобов`язується завчасно запропонувати Автору укласти договір пропередачу йому права на патент.

4. Роботодавець зобов`язується забезпечити Автору слідуючі умови матеріального, виробничого та соціального характеру, необхідні для творчої діяльності:______________________________________________ _____________________________________________________________ _____________________________________________________________

5. Роботодавець зобов`язується надати можливість Автору приймати участь в роботах по підготовці використання об`єкта промислової власності (розробка техдокументації, виготовлення та випробування дослідного зразка та ін.) й, при необхідності, повністю або частково звільнити його від основної роботи.

6. Роботодавець зобов`язується видати Автору винагороду за об`єкт промислової власності у випадках:

1) використання об`єкта промислової власності у власному виробництві та/або продажу ліцензії в межах України за такими умовами:

а) сума винагороди ___________________________________________

б) види виплати _____________________________________________

в) порядок виплати ___________________________________________

г) строки виплати ____________________________________________

д) періодичність виплати ______________________________________

е) інші умови виплати ________________________________________

2) реалізації в зарубіжних країнах при продажу ліцензії та/або поставці продукції на експорт за такими умовами:

а) сума винагороди ( в тому числі у валюті) ______________________

б) види виплати _____________________________________________

в) порядок виплати __________________________________________

г) строки виплати ___________________________________________

д) періодичність виплати ______________________________________

е) інші умови виплати ________________________________________

3) інших випадках використання об`єкту промислової власності відповідно до ст.23 Закону України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі" та ст.20 Закону України "Про охорону прав на промислові зразки".

Розмір, види, порядок, строки  й інші умови виплати Роботодавцем винагороди за використання кожного об`єкту промислової власності, патенти на які будуть видані Роботодавцю, а також у випадку передачі права на патент третім особам, можуть визначатися додатковим договором.

Автор має право ознайомитись з розрахунком розміру винагороди та матеріалами, використаними в цих розрахунках.

7. За несвоєчасну виплату винагороди Роботодавець сплачує Автору за кожний прострочений день пеню в розмірі:

а) __________ процента від суми належної до сплати;

б) відповідно до чинного законодавства;

в) за порушення зобов`язань щодо конфіденційності інформації сторони несуть відповідальність.

9. Умови договору можуть змінюватись за згодою сторін один раз в _____________________________________________________________

місяць, рік

Вони можуть бути переглянуті достроково на вимогу однієї з сторін у випадку змін цін і тарифів, установлених централізованим порядком, змін в законодавстві України та ін.

Зміни та доповнення до цього договору можуть бути оформлені додатковим договором або двостороннім протоколом до цього договору з обов`язковим підписом сторін.

10. Спори, пов`язані з невиконанням сторонами зобов`язань договору, розглядаються в судовому порядку.

11. Цей договір укладено строком на __________________________

                                                                                                                                місяць, рік

12. Інші умови ____________________________________________ _____________________________________________________________ _____________________________________________________________

13. Адреси сторін:

Автор: ___________________________________________________

_____________________________________________________________

Роботодавець: _________________________________________________

_____________________________________________________________

Підписи:

Від Роботодавця                                                                            Автор

___________________________                        ________________________

              М.П.                                                               ________________________

"___" _____________ 199_ р.                   ________________________

Примітки.

 

1. Цей договір може служити додатком до трудового договору (контракту) й укладається при прийомі на роботу або в процесі роботи.

2. Коло робітників з якими передбачається укладати договір визначається Роботодавцем.

4. Згадана в п.1 уповноважена особа Роботодавця призначається відповідним документом Роботодавця (наказом, розпорядженням, тощо).

5. В п.4 договору можуть бути включені, наприклад, слідуючі умови:

- надання Автору індивідуального режиму роботи, спеціальної посади на період роботи над об`єктом промислової власності, забезпечення Автора допоміжним персоналом й устаткуванням, надання безпроцентних позик, додатково оплачуваних днів відпустки, творчої відпустки та ін.;

- за домовленістю сторін забезпечення окремих умов може бути диференційовано по етапам (з моменту укладання договору, з дати подачі заявки на об`єкт промислової власності та інше).

6. Згідно договору, при звільнені Автора частково або поністю від основної роботи для участі його в роботах по підготовці використання об`єкта промислової власності на тому ж підприємстві, необхідно вказати розмір компенсації або оплати праці за цей період.

Взаємовідносини в цьому випадку можуть бути також врегульовані на підставі окремого договору.

7. Винагороду за використання об`єкта промислової власності по п.6 договору сплачує Автору Роботодавець чи його правонаступник, який є власником патенту, відповідно до ст.9, 23 Закону України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі", та ст.8, 20 Закону України "Про охорону прав на промислові зразки", введених в дію з 1 липня 1994 року та п.54 "Тимчасового положення про правову охорону об`єктів промислової власності та раціоналізаторських пропозицій в Україні" від 18 вересня 1992 р., чинного на підставі Указу Президента України від 22 червня 1994 р. №324/94.

У випадку використання об`єкта промислової власності до одержання патенту, договором можуть бути передбачені авансові виплати до отримання патенту.

В п.7 можна зазначити, що Роботодавець звільняється від сплати санкцій, якщо порушення ним своїх зобов`язань визвані незалежними від нього обставинами.


У Г О Д А

про розподіл прибутку від комерційної реалізації винаходу

______________________________________________________

______________________________________________________

______________________________________________________

Ми, ___________________________________________в особі ___________________________________ який іменується надалі ___________________________________________, та автор(и) винаходу (промислового зразка) т.т. _____________________________________________________________________

________________________________________________________________________

________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________

Згідно з заявкою ___________________ (патент_______________________________)

уклали цей договір про те, що у випадку використання вище згаданого винаходу (промислового зразка) шляхом його впровадження чи комерційної реалізації одержаний прибуток буде розподілений таким чином:

 

___________________________________________ ______________ %

АВТОРИ____________________%

 

 

Проректор                                                                       Автор(и) (завірені підписи)

__________________                                                      _____________________

М.П.                                                                                  М.П.

"___" ___________ 200__ р.                                      "___" ______________200__ р.


 


КОДИ ДЕРЖАВ

згідно із стандартом ВОІВ ст. 3


AM Armenia

AT Austria

AU Australia

BB Barbados

BE Belgium

BF Burkina Faso

BG Bulgaria

BJ Benin

BR Brazil

BY Belarus

CA Cfnfda

CF CentarlAfricanRepublic

CG Congo

CH Switzerland

CI Cote d’Ivoir

CM Cameroon

CN China

CS Czechoslovakia

CZ Czech Republic

DE Germany

DK Denmark

EE Estonia

ES Spain

FI Finland

FR France

GA Gabon

GB United Kingdom

GE Georgia

GN Guinea

GR Greece

HU Hungary

IE Ireland

IT Italy

JP Japan

KE Kenya

KG Kyrgystan

KP Democratic People’s Republic of Korea

KR Republic of Korea

KZ Kazakhstan

LI Liechtenstein

LK Sri Lanka

LR Liberia

LT Lithuania

LU Luxembourg

LVLatvia

MC Monaco

MD Republik of Moldova

MG Madagascar

ML Mali

MN Mongolia

MR Mauritania

MW Malawi

MX Mexico

NE Niger

NL Netherlands

NO Norway

PL Poland

PT Portugal

RO Romania

RU Russian Federation

SD Sudan

SE Sweden

SG Singapore

SI Slovenia

SK Slovakia

SN Senegal

SZ Swaziland

TD Chad

TG Togo

TJ Tajikistan

TT Trinidad and Tobago

UA Ukraine

UG Uganda

US United States of America

UZ Uzbekistan

VN Viet Nam



22

Дата подання заявки

 

 

 

Пріоритет

51

МПК

 

ЕВ

21

Номер заявки

Ž Повідомляю (повідомляємо) про наміри здійснити патентування винаходу (корисної моделі) в іноземних державах)

86

Реєстраційний номер та дата подання міжнародної заявки, установленої відомством-одержувачем

87

Номер і дата міжнародної публікації міжнародної заявки

ЗАЯВА

про видачу патенту України

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ

Державне підприємство

"Український інститут промислової власності"
вул. Сім'ї Хохлових, 15 Київ, 04119

Подаючи вказані нижче документи, прошу (просимо) видати :

Ž патент України на винахід

Ž деклараційний патент України на винахід

Ž деклараційний патент України на корисну модель

на ім'я заявника (ів)

71

 

           Заявник (и)

 

 

 

Код ЄДРПОУ

(для українських заявників)

 

 

(зазначається повне ім'я або найменування заявника (ів), його (їх) повна поштова адреса та код держави згідно зі стандартом ВОІВ SТ.3

Дані про адресу винахідників – заявників наводяться під кодом 72)

Прошу встановити пріоритет

Ž заявки, Ž пунктів формули винаходу за заявкою № ______________ за датою:

Ž попередньої  (іх) заявки (ок) в державі – учасниці Паризької конвенції (навести дані під кодами 31, 32, 33)

Ž подання  до установи попередньої заявки, з якої виділено цю заявку ( навести дані під кодом 62)

Ž подання  до установи попередньої заявки ( навести дані під кодом 66)

31

Номер попередньої заявки

32

Дата подання попередньої заявки

33

Код держави подання заявки згідно зі стандартом ВОІВ SТ.3

62

Номер та дата подання попередньої заявки

 

 

 

 

 

 

 

 

54  Назва винаходу (корисної моделі)

 

Повна поштова адреса для листування. прізвище або найменування адресата

 

Телефон:                        Телеграф:                      Телекс:                       Телефакс:

74 Прізвище та реєстраційний номер представника у справах інтелектуальної власності

 

Телефон:

 


 

Ž Просимо прискорити публікацію заявки

Перелік документів, що подаються

К-ть

арк.

К-ть

прим.

Підстави щодо виникнення права на подання заявки і одержання патенту (без подання документів), якщо винахідник (и) не є заявником (ами):

Ž опис винаходу

 

3

Ž існує документ про

Ž формула винаходу

 

3

передачу права

Ž креслення та інші графічні матеріали

 

3

винахідником або

Ž реферат

 

3

роботодавцем право

Ž документ про сплату збору за подання заявки

 

1

наступнику

Ž документ, який підтверджує наявність підстав для зменшення збору або звільнення від сплати збору

 

 

1

Ž існує документ про право спадкування

Ž документ про депонування штаму

 

1

 

Ž копія попередньої заявки, яка підтверджує право на конвенційний пріоритет

 

3

 

Ž переклад заявки на  українську мову

 

 

 

Ž документ, який підтверджує повноваження

довіреної особи (довіреність)

 

 

 

Ž інші документи

 

 

 

Ž міжнародний звіт про пошук

 

 

 

72

Винахідник (и)

Винахідник (и) – заявник (и)

(прізвище, ім'я та по батькові)

97

Повна домашня адреса (для іноземців – код держави згідно стандарту ВОІВ ST.3)

Підпис(и) винахідни-

ка(ів)  заявника(ів)

 

 

 

 

 

 

 

 

Я (ми)

 

прошу (просимо) не згадувати мене (нас) як винахідника (ів)

при публікації відомостей стосовно заявки на видачу патенту

Підпис (и) винахідника (ів)

 

 

Підпис (и) заявника (ів)                           

 

Дата підпису

 

М.П.

(якщо засновником виступає юридична особа, підпис її керівника зазначенням посади скріплюється печаткою, якщо ж всі винахідники виступлять заявниками, їх підписи наводяться під кодом 72)

 


 

(21) Дата подання заявки

(21) Номер заявки

(51) МКПЗ

ЗАЯВА

 

про видачу патенту України на промисловий зразок

 

 

 

 

 

 

 

 

Міністерство освіти і науки України

Державне підприємство „Український інститут промислової власності”

вул. Сім’ї Хохлових, 15, м. Київ, 04119

 

(71) Заявник(и)

 

 

 

 

 

Код ЗКПО

(для українських заявників)

 

Зазначається повне ім’я або найменування заявника(ів), його повна поштова адреса та код держави згідно зі стандартом ВОІВ СТ.3). Дані про адрес винахідника(ів) наводяться під кодом 72

 

Прошу (просимо) встановити пріоритет даного промислового зразка за датою

 [ ] подання попередньої(їх) заявки(ок) в державі-учасниці Паризької конвенції      (навести данні під кодами 31, 32, 33)

 

[ ] надходження попередньої заявки по Держпатенту України (навести дані під кодом 62)

 

[ ] відкриття виставки

 

(31) Номер попередньої заявки

(32) Дата подання попередньої заявки

 

(33) Код держави подання заявки згідно зі стандар­том ВОІВ СТ.3

(62) Номер та дата подання попередньої заявки

(23) Дата відкриття виставки

(54) Назва промислового зразка:

 

 

 

 

Повна поштова адреса для листування, прізвище або найменування адресата

 

 

Телефон(044)

Телеграф:________

Телефакс(044)

(74) Прізвище та реєстраційний номер представника у справах інтелектуальної власності

 


 

Перелік документів що додаються

К-ть арк.

К-ть прим.

[x] комплект фотографій

 

2

[x] опис промислового зразка

 

2

[x] креслення та інші графічні матеріали

 

2

[x] документ про сплату збору за подання заявки

  документ, який підтверджує:

[ ] звільнення від сплати збору

[ ] наявність  підстав для зменшення розміру збору

1

1

[ ] копія(ї) першої(их) заявки(ок) (якщо просять встановити конвенційний пріоритет)

 

 

[ ] переклад заявок на українську мову

 

 

[ ] документ, який підтверджує повноваження представника (доручення)

 

 

[ ] документ, про участь в виставці (виставочний пріоритет)

 

 

 

Підстави щодо виникнення права на подання заявки

(без подавання документів)

[ ] існує документ про передачу права автором роботодавцю

[ ] існує документ про передачу права автором іншій особі

[ ] існує документ про права спадкування

 

Я (ми) _______________________________________________________________________

(прізвище, ім’я та по-батькові )

 прошу (просимо) не згадувати мене (нас) як автора(ів) при публікації відомостей стосовно патенту

Підпис(и) заявника(ів)

 

(72)    Автор(и)

Автор(и) - заявник(и)

(прізвище, ім’я та по-батькові)

Повна домашня адреса та код держави згідно зі стандартом ВОІВ СТ.3 (для іноземців – тільки код держави)

Підпис(и) автора (ів)- заявника (ів)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заявник (и)

”____” __________________ 2000 р.

дата підпису


 


 

Перелік товарів і (або) послуг, які класифіковані згідно з Міжнародною класифікацією товарів і послуг

511                       Клас МКТП

 

 

     Класи 1,  4,  6,  19,  35,  36,  37,  39,  40,  41,  42

 

                                                                               Дивись додаток

Якщо опис знака чи перелік то

варів і (або) послуг не вміщуються у введеній графі,

 то вони посністю наводяться на окремому аркуші як додаток дл заяви і підписуються заявником

Перелік документів, що додаються

Кількість аркушів

Кількість примірників

   Документ про оплату збору: пл. дор.№  від …(грн.)

 

  Комплект фотокопій (друкарських відбитків) знака

 

  Переклад на українську мову додаткових матеріалів

 

  Докумекнт, який засвідчує особу (доручення)

 

 Перелік товарів і (або) послуг, для яких просять охорону знака

 

  Опис знака

 

  Документ про участь у виставці

 

  Інший документ

 

 

1

10

 

 

1

1

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаткові відомості (необхідне зазначити)

390 Реєстація(ії) в країні походження

 

551 Колективний знак

 

554 Об’ємний знак

 

641 Номер і дата реєстрацій, які пов’язані з цією у правовому відношенні

По довіреності

Патентний повірений України                                                                      Ю.А. Єременко

 

М.П._________________                                               

                                                                                                                        (прізвище, ініціали)                   (дата підпису)




СТРУКТУРА "НОУ_ХАУ"

 

Структура “ноу-хау" на пристрій:

I частина починається словами “Пристрій (прилад, механізм) складається з: 1,2,3...". Початок II частини такий “Пристрій (прилад, механізм) збирають так: 1,2,3...". Початок III частини такий “Пристрій (прилад, механізм) працює так: 1,2,3...".

Якщо під об'єктом розуміти не тільки матеріалізований в матеріалі пристрій, але, наприклад, програмні продукти, бази даних які можна описати у приведених трьох частинах, то на них теж можна оформити “ноу-хау".

 

Структура "ноу-хау" на технологію:

I частина починається словами “Технологія вимагає: 1,2,3..." Початок II частини таке “Технологія виготовлення (виробництва): 1,2,3..." Початок III частини таке “Технологічний процес здійснюється так: 1,2,3...".

Технологія (гр. techne мистецтво, ремесло, наука + logos поняття, вчення) - сукупність знань про способи і методи обробки продукту (матеріалів, речовин, програм, інформації та ін.).

Алгоритм - комплекс дій (кроків, етапів), що послідовно виконуються, направлених на рішення винахідницької задачі (не суворо математично, а в більш широкому значенні).

У математичному значенні алгоритм - сукупність дій для рішення даної задачі, наприклад, алгоритм витягання кореня з числа та ін.

Якщо технологія, алгоритм, методика або метод виконання розумових операцій визначають комплекс дій над об'єктом, то на них може бути оформлене “ноу-хау".

Прикладати формули, креслення, графіки, таблиці та ін. недопустимо.

У описі не повинно бути помилок, виправлень або підчисток.


 

М І Н І С Т Е Р С Т В  О О С В І Т И  І  Н А У К И  У К Р А Ї Н И

ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

 

Україна, МСП 04655, Київ, Львівська площа, 8

Тел.: (044) 212-50-82  Факс: (044) 212-34-49

 

ЗАЯВА

про реєстрацію договорів, які стосуються права автора на твір

                                     

Службові відмітки:                                                                                                      Підпис начальника відділу

Номер заявки ▼

Дата подання

 

 

 

 

Число ▲

Місяць ▲

Рік ▲

 

Номер рішення

Дата реєстрації

 

 

 

 

Число ▲

Місяць ▲

Рік ▲

 

Прошу зареєструвати авторський договір про передачу (відчуження) майнових прав на  твір

1. Вид та повна назва твору (скорочена, якщо така є)   ______________________________________

______________________________________________________________________________________

 

2. Галузь творчої діяльності   ________________________________________________________

Наука, література чи мистецтво

3. До якого об’єкту авторського права належить твір    ______________________________________

____________________________________________________________________________________

 

4. Анотація або реферат твору _____________________________________________________________

Рекомендований розмір - до 500 друкованих знаків

________________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________

 


5. Відомості про використані твори:

 

5.1. Відомості про твір(и), відносно якого(их) цей твір є похідним    _____________________________

____________________________________________________________________________________

Вказати, на основі якого твору зроблено переклад, адаптацію, аранжування тощо і їх правомірність

______________________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________

Вказати твори інших авторів та правомірність їх включення

___________________________________________________________________________________________________________

 

6. Відомості про попередню реєстрацію твору, стосовно якого укладено договір*   Ні – ڤ; Так – ڤ,  ____________________________________________________________________________________

Вказати державу, дату, номер попередньої реєстрації та назву реєстру

 

7. Відомості про автора(ів) твору(ів), зазначеного(их) у п.1 заяви **

 

7.1. Прізвище, ім'я, по батькові першого автора  (псевдонім, за наявності, вказати в дужках)

__________________________________________________________________________________________________________________________

 

Дата народження   Число ____ Місяць ________ Рік ________

 

Повна поштова адреса (адреса для листування), телефон   ______________________________________

__________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

 

Суть авторства, авторський вклад у створення твору  ______________________________________

___________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

 

Цей твір (частину твору) створено:            у порядку виконання службових обов’язків       ڤ

                                                                              за договором    ڤ          у порядку індивідуальної розробки        ڤ

8. Відомості стосовно договору:

·         Назва, номер, дата підписання авторського договору _________________________________________

____________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________

·         Сторони договору:

        Особа(и), яка(і) передає(ють) (відчужує(ють) майнові права на твір

____________________________________________________________________________________

Повне ім’я фізичної або повне офіційне найменування юридичної особи, код згідно з ЄДРПОУ, повна поштова адреса, телефон

____________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________

        Особа, якій передаються (відчужуються) майнові права на твір

____________________________________________________________________________________

Повне ім’я фізичної або повне офіційне найменування юридичної особи, код згідно з ЄДРПОУ, повна поштова адреса, телефон

____________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________

 

·         Повністю (частково, а саме)  ____________________________________________________________

____________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________

 

 


* Необхідне позначити “X”

** Якщо авторів декілька, використайте лист подовження бланку заяви


9. Особа, яка подає заявку на державну реєстрацію (заявник):

 

9.1. Одна з сторін договору

____________________________________________________________________________________

Повне ім’я фізичної або повне офіційне найменування юридичної особи, повна поштова адреса (адреса для листування), телефон

____________________________________________________________________________________

 

9.2. Довірена особа сторони договору ____________________________________________________________________________________

Повне ім’я фізичної або повне офіційне найменування юридичної особи, повна поштова адреса (адреса для листування), телефон

____________________________________________________________________________________

 

10. Видача рішення:

 

·   Надіслати за вказаною адресою __________________________________________________________

____________________________________________________________________________________

 

·   Видати заявнику _____________________________________________________________________

Прізвище, ініціали

11.  Перелік документів і матеріалів, що додаються до заяви

Кількість аркушів

Кількість примірників

ڤ Примірник твору (форма, в якій представлено твір)

 

 

 

 

 

 

ڤ Примірник договору

 

 

ڤ Документ(и), який(і) підтверджує(ють) наявність майнових прав, що передаються (відчужуються) 

(за необхідності)

 

 

 

ڤ Платіжний документ про сплату реєстраційного збору

 

 

ڤ Документ, який

    підтверджує:

ڤ Звільнення від сплати збору

 

 

ڤ Наявність пільг по сплаті збору

 

 

ڤ Документ, який підтверджує повноваження довіреної особи (довіреність)

 

 

ڤ Інші документи, що додаються до заяви

 

 

 

 

 

 

 

 

12.      Я, який нижче підписався, підтверджую достовірність відомостей, вказаних у матеріалах заявки

 

·   Заявник ___________________________________________________________________________

Прізвище, ініціали та підпис фізичної  або повне офіційне найменування юридичної особи та її підпис, що складається

___________________________________________________________________________________

з повного найменування посади особи, яка підписує заяву, особистого підпису, ініціалів, прізвища, дати і скріплюється печаткою

_________________________________________________________________________________________________________________

 

          М.П.

Дата ►        Число ______ Місяць ______________ Рік __________

 

 

 


Примітки:_____________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________

Висновки відділу державної реєстрації:

·     договір підлягає реєстрації – ڤ       ·    відмова у реєстрації – ڤ      ·    відхилення заявки – ڤ

 

Заявку опрацював: ______________________________________________________________

Прізвище, ініціали та підпис працівника відділу державної реєстрації

 


 

Лист подовження до бланку заяви про

реєстрацію договору, який стосується

права автора на твір

 

 

 

7.2. Прізвище, ім'я, по батькові другого автора  (псевдонім, за наявності, вказати в дужках)

______________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________

 

Дата народження   Число ____ Місяць ________ Рік ________

 

Повна поштова адреса (адреса для листування), телефон   ______________________________________

__________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

 

Суть авторства, авторський вклад у створення твору  ______________________________________

_______________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________

 

Цей твір (частину твору) створено:            у порядку виконання службових обов’язків       ڤ

                                                                              за договором    ڤ          у порядку індивідуальної розробки        ڤ

 

 

 

7.3. Прізвище, ім'я, по батькові третього автора  (псевдонім, за наявності, вказати в дужках)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________

 

Дата народження   Число ____ Місяць ________ Рік ________

 

Повна поштова адреса (адреса для листування), телефон   ______________________________________

___________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

 

Суть авторства, авторський вклад у створення твору  ______________________________________

__________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

 

Цей твір (частину твору) створено:            у порядку виконання службових обов’язків       ڤ

                                                                              за договором    ڤ          у порядку індивідуальної розробки        ڤ

 

 

 

7.4 Прізвище, ім'я, по батькові четвертого автора  (псевдонім, за наявності, вказати в дужках)

______________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________

 

Дата народження   Число ____ Місяць ________ Рік ________

 

Повна поштова адреса (адреса для листування), телефон   ______________________________________

__________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

 

Суть авторства, авторський вклад у створення твору  ______________________________________

___________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

 

Цей твір (частину твору) створено:            у порядку виконання службових обов’язків       ڤ

                                                                              за договором    ڤ          у порядку індивідуальної розробки        ڤ

 

 


* Необхідне позначити “X”


ЛІЦЕНЗІЙНИЙ ДОГОВІР № ___ від "___" _______ 20___ р. (можливий варіант)

продажу-купівлі винаходу (промислового зразка, "ноу-хау" тощо)

Прізвище, ім`я, по-батькові громадянина, його адреса або повна назва юридичної особи, в подальшому "Ліцензіар", діючого на підставі Статуту підприємства  з  одного  боку,  та _________________________

____________________________________________________________

(Прізвище, ім`я, по-батькові громадянина, його адреса або повна назва юридичної особи)

іменуємий в подальшому "Ліцензіат", з другого боку, приймаючи до уваги, що:

1. Ліцензіар є власником винаходу (-ів) по патенту (-ам) №№______, який (-і) стосується (-ються) _____________________________________

____________________________________________________________.

2. Ліцензіат бажає придбати на умовах даного договору ліцензію на використання винаходу (-ів), на який (-і) отримано (-і) патент (-и) №№_________________ з метою виготовлення, застосування, ввозу, пропозиції до продажу, продажу та іншого вводу у господарський обіг продукту, виготовленого на основі вказаних винаходів, а також застосування ноу-хау для виготовлення продукта (в договорі може бути обумовлене різне сполучення видів використання).

Домовились про нижчевказане:

1. Визначення термінів

 

Наступні терміни, що використовуються у даному Договорі, означають:

1.1. "Патенти"- винаходи, на отримані патенти, а також заявки на отримання патента по надісланим в Держпатент заявкам (Додаток 1).

1.2. "Продукція по ліцензії" - продукція, яка буде вироблятися на основі ліцензії.

1.3. "Спеціальна продукція"- продукція, яка не підпадає під означення, дане в п.1.2 даного Договору, додатково розроблена Ліцензіатом з використанням винаходів, що охороняються патентами.

1.4. "Спеціальне обладнання"- обладнання, необхідне для виготовлення "продукції по ліцензії".

1.5."Конфіденційність"- дотримання мір по попередженню випадкового або ненавмисного розголошення відомостей, які стосуються патентів, третім особам.

1.6. "Звітний період"- період діяльності Ліцензіата по виконанню умов даного Договору протягом кожних ___ місяців, починаючи з вступу даного Договору в силу.

1.7. "Територія"- регіони у відповідності з політико-адміністративним поділом СНД, або галузь промисловості та т.п.

1.8. "Платежі нетто"- платежі, при яких всі можливі збори та податки сплачуються Ліцензіаром.

2. Предмет Договору

2.1. Ліцензіар надає Ліцензіату на строк дії даного Договору та за виключну нагороду, яку виплачує Ліцензіат, невиключну ліцензію на використання винаходів.

При цьому Ліцензіату надається право:

- на виготовлення, застосування, пропозицію до продажу, продаж та інше введення в господарський обіг продукції по ліцензії та спеціальної продукції (зокрема, з використанням, при необхідності, спеціального обладнання, комплектуючих вузлів, деталей та сировини, які застосовуються Ліцензіаром на території СНД).

При цьому Ліцензіар зберігає за собою право самому використовувати вищевказані винаходи та продавати невиключні ліцензії на території третім особам.

2.2. Ліцензіар передає Ліцензіату необхідну та достатню для використання винаходів по п.2.1 технічну й іншу документацію, надає технічну й іншу допомогу та, при необхідності, виконує постачання зразків та матеріалів, а також спеціального обладнання.

3. Технічна документація

3.1. Вся наукова та технічна документація, необхідна та достатня для виробництва продукції по ліцензії (Додаток 3) передається Ліцензіаром уповноваженому представнику Ліцензіата ________________

____________________________________________________________

____________________________________________________________

(адреса місця передачі)

в одному примірнику протягом ___ від дня вступу, згідно з даним Договором.

3.2. При передачі технічної документації складається приймально-педаточний акт за підписами уповноважених представників обох сторін. Якщо Ліцензіат або його уповноважений представник не з`явиться в строк, встановлений для передачі, то Ліцензіар може переслати документацію заказною поштою на адресу та за рахунок Ліцензіата.

Датою передачі документації буде дата підпису приймально-передаточного акту або дата поштового штемпеля на накладній.

3.3. Якщо Ліцензіат при передачі або протягом 3 (трьох) місяців після отримання ним документації встановить неповноту або неправильність отриманої від Лецензіара документації, то Ліцензіар зобов`язаний протягом з (трьох) тижнів після отримання письмової рекламації передати недодану документацію або виправити часткові недоліки та передати відкорректовану документацію Ліцензіату.

В цьому випадку датою передачі буде рахуватися дата передачі недоданої або відкоректованої документації, у відповідності з положенням абз. 2 п.3.2.

3.4. Ліцензіат може розмножити документацію для своїх потреб, але при дотриманні зобов`язань по забезпеченню конфіденційності.

4. Вдосконалення та покращення

4.1. Протягом строку дії даного Договору сторони зобов`язуються негайно інформувати одне одного про всі проведені ними вдосконалення та покращення, які стосуються патентів, продукції по ліцензії та спеціальної продукції.

4.2. Сторони зобов`язуються в першу чергу пропонувати одне одному всі вищевказані вдосконалення та покращення. Умови передачі цих вдосконалень та покращень будуть узгоджуватися сторонами додатково.

Вдосконалення та покращення, захищені іншими патентами або оформлені заявками на отримання патентів, які складаються однією із сторін, рахуються належними їй.

У випадку відмови будь-якої із сторін або неотримання відповіді на пропозицію, яка стосується використання вдосконалень та покращень, протягом двох місяців, сторони правомірні пропонувати вдосконалення та покращення третім особам.

5. Зобов`язання та відповідальність

5.1. Ліцензіар заявляє, що на момент підписання даного Договору йому нічого не відомо про права третіх осіб на території СНД, які могли б бути порушені наданням даної ліцензії на підприємстві (-ах) Ліцензіата та про можливість досягнення показників, передбачених даним Договором, при умові повного дотримання Ліцензіатом технічних умов та інструкцій Ліцензіара.*)

Механічні, технологічні та інші показники продукції по ліцензії приводяться в Додатку до даного Договору.

5.3.Ліцензіар заявляє, що технічна документація та інші матеріали, які передаються Ліцензіату, будуть комплектні та якісно виготовлені у відповідності до діючих стандартів й іншими нормалями.

5.4. Ліцензіат зобов`язується виробляти продукцію по ліцензії у повній відповідності з одержаною документацією й інструкціями в частині, яка стосується винаходу.

5.5. Сторона, яка не виконала вищевказаних умов, зобов`язана компенсувати другій стороні понесені нею, у зв`язку з цим невиконанням збитки в межах ____________.

5.6. За порушення строку передачі технічної документації та іншоїь необхідної інформації, у відповідності зі Статтею 3 даного Договору, Ліцензіар сплачує Ліцензіату штраф, що нараховується в розмірі _________, але не більше ________.

5.7. Розмір компенсації збитків та договірних штрафів, про які одна сторона може заявити через різні порушення умов даного Договору, не може в сумі перевищувати отриманих або виплачених по Статті 7 Договору сум, якщо сторони не домовились про інше.

6. Технічна допомога в освоєнні виробництва

продукції по ліцензії

6.1. Для надання технічної допомоги Ліцензіату в освоєнні виробництва продукції по Ліцензії, а також для навчання персоналу Ліцензіата методам та

___________________________

*) Сторони за домовленістю можуть не включати цей пункт в текст Договору.

прийомам роботи, які відносяться до виготовлення та застосування продукції по ліцензії, Ліцензіар на прохання Ліцензіата відряджує на підприємство (-а) Ліцензіата необхідну кількість спеціалістів. Ліцензіат повідомить Ліцензіара про своє прохання за ____ місяців до дати передбачуваного виїзду спеціалістів.

6.2. Ліцензіат забезпечить спеціалістів Ліцензіара на час перебування на підприємстві (-ах) Ліцензіата приміщеннями в готелі, транспортними засобами для проїзду до місця роботи та назад, телефонно- телеграфним зв`язком  та іншими узгодженими засобами обслуговування.

6.3. Всі витрати, пов`язані з відрядженням спеціалістів з метою надання необхідної технічної допомоги, включаючи вартість залізничних або авіаквитків з м. Києва до місця їх призначення та назад, провозу ____ кг. багажу на людину, зверх обумовлених по авіаквитку, а також винагороду, в залежності від кваліфікації спеціалістів виплачує Ліцензіат за окладами: _________________________________________________.

 

7. Платежі

 

7.1. За надання прав, передбачених даним Договором, та за технічну документацію й іншу інформацію, вказану в Додатку, Ліцензіат сплачує Ліцензіару винагороду в розмірі ________________________________________

                                                 (цифрами та прописом)

сплачується по пред`явленню рахунку в трьох примірниках _____________________________________________________________ _____________________________________________________________ _____________________________________________________________ протягом ____ днів від дати підписання Договору або акту прийому-передачі робіт*.

8. Забезпечення конфіденційності**

 

8.1. Сторони беруть на себе зобов`язання по збереженню конфіденційності отриманих від Ліцензіара технічної документації та інформації, які стосуються виробництва продукції по лицензії та спеціальної продукції.

Сторони вживатимуть всіх необхідних заходів щодо попередження розголошення відомостей або ознайомлення з ними третіх осіб без взаємної домовленості.

8.2. З переданою документацією, інформацією будуть ознайомлені тільки ті особи з персоналу Ліцензіата та його партнера по кооперації, які безпосередньо пов`язані з виробництвом продукції по ліцензії.

8.3. У випадку розголошення Ліцензіатом відомостей, які містяться у вказаній документації й інформації, Ліцензіат компенсує Ліцензіару понесені у зв`язку з цим збитки. Таку ж відповідальність несе Ліцензіар.

 

9. Захист наданих прав

9.1. Впродовж всого строку дії даного договору Ліцензіат визнає та буде визнавати дійсність прав, що обумовлені патентом Ліцензіара.

9.2. Ліцензіар зобов`язується підтримувати в силі патенти впродовж всього строку дії даного Договору.

Якщо Ліцензіар має намір зупинити підтримку патентів в силі, він завчасно інформує про це Ліцензіата.

9.3. Про випадки протиправного використання третіми особами винаходів, захищених патентами Ліцензіара на території даної країни, які стали відомі Ліцензіату, він негайно повідомить Ліцензіара.

У випадку, якщо Ліцензіату будуть подані претензії з приводу порушення ним прав третіх осіб у зв`язку з використанням ліцензії по даному Договору, Ліцензіат повідомить про це Ліцензіара.

В обох випадках Ліцензіар зобов`язується врегулювати такі претензії або вжити інших заходів, які виключають виникнення витрат і збитків для Ліцензіата.

9.4. У випадку, якщо Ліцензіат прийде до висновку про доцільність патентування за кордоном винаходів Ліцензіара, за якими ще не отримані патенти в СНД, він доводить свою думку до відома Ліцензіара. Останній приймає рішення доцільності правової охорони своїх винаходів за кордоном з урахуванням обгрунтованих інтересів Ліцензіата.

Всі витрати пов`язані з таким патентуванням, діляться між сторонами по додатковій домовленості.

9.5. У випадку, якщо Ліцензіат прийде до висновку про можливість та доцільність продажу за кордон ліцензії на продукцію по ліцензії та спеціальну продукцію, він інформує про це Ліцензіара й сторони разом приймають відповідні заходи й домовляються про розподіл валютної виручки.

9.6. У випадку, якщо Ліцензіар прийде до висновку про доцільність експорту продукції по ліцензії або спеціальної продукції, він повідомляє про це Ліцензіару.

Порядок і валюта платежів на користь Ліцензіара, в цьому будуть домовлені додатково.

 

10. Реклама

Ліцензіат зобов`язується, що у відповідних рекламних матеріалах, а також на продукції по ліцензії та спеціальній продукції, яка випускається на його підприємствах, буде вказано, що ця продукція виробляється по ліцензії Ліцензіара.

Питання про використання Ліцензіатом товарного знаку Ліцензіара сторони врегульовують окремою домовленістю.

11. Вирішення суперечок

11.1. У випадку виникнення суперечок між Ліцензіаром і Ліцезіатом з питань, які передбачені даним Договором, сторони вживатимуть заходів по вирішенню їх шляхом переговорів, вони повинні вирішуватися в арбітражному порядку.

11.2. У випадку неможливості вирішення вказаних суперечок шляхом переговорів, вони повинні вирішуватись в арбітражному порядку.

12. Строк дії Договору

12.1. Даний Договір заключений на _______ років та набирає чинності від дати його підписання двома сторонами.

12.2. Кожна з двох сторін має право достроково розірвати даний Договір шляхом відпралення письмового повідомлення, якщо друга сторона не виконає будь-яку умову по даному Договору. Однак стороні, яка не виконала свого зобов`язання, буде надано два місяці для усунення порушення.

12.3. Якщо даний Договір буде достроково розірваний через невиконання Ліцензіатом своїх зобов`язань, то він позбавляється права використовувати винаходи по п.2.1 в будь-якій формі та повинен повернути Ліцензіару всю технічну документацію.

12.4. У випадку визнання патентів недійсними повністю, частково або при достроковому припиненні дії патентів до закінчення строку дії даного Договору, сторони врегульовують свої відносини по додатковій домовленості.

12.5. По закінченні строку дії даного Договору Ліцензіат має право використовувати винаходи по п.2.1 Ліцензіара в обсязі, який передбачений даним Договором, по додатковій домовленості.

При цьому зберігається зобов`язання про конфіденційність.

13. Інші умови

13.1. Права  та обов`язки кожної зі сторін по даному Договору не можуть бути передані іншому громадянину або юридичній особі, без письмового дозволу на те другої сторони, за виключенням випадків, передбачених Договором.

13.2. Всі зміни та доповнення до даного Договору повинні бути здійснені та підписані уповноваженими на це особами й схвалені компетентними органами, якщо таке схвалення необхідне.

13.3. В усіх інших випадках, що не обумовлені даним Договором, будуть застосовані норми громадянського та громадянсько-процесуального права.

13.4. Зазначені у даному Договорі додатки №№1-4 на ___ листах, складають його невід`ємну частину.

13.5. Договір здійснений в м. ______________________

"____" "__________" 200__ р. у двох примірниках

Ліцензіар_____________________________________________

_________________________________________________________

_________________________________________________________

Ліцензіат_____________________________________________

_________________________________________________________

_________________________________________________________

Додатки

 

Додаток 1. Перелік патентів

Додаток 2. Перелік спеціального обладнання

Додаток 3. Технічна документація

Додаток 4. Механічні, технологічні, техніко-економічні та інші показники продукції по ліцензії

Від імені Ліцензіара                                  Від імені Ліцензіата



* Головна література: 1, 5, 6, 13, 17, 21, 23, 28.

* Можливі інші варіанти за домовленністю сторін

** До розділу 8 може бути розділ "Інформація та звітність"

 

 

 

 

 

 

СПИCОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Основна література

1. Андрощук Г.О., Работягова Л.И. Патентное право: правовая охрана изобретений. Учебн. пособие. -К.: МАУП, 1999. -216с.

2. Брижко В.М. Патентознавство як самостійна наукова дисципліна. - К.: АТ "Интеграл, 1996. - 184с.

3. Дахно И.И. Патентно-лицензионная работа. - К.: Блиц-информ, 1996. - 253с.

4. Волков С.И., Восканян В.С. Товарные знаки в условиях рыночной экономики. М.: 1991

5. Збірник нормативних актів з питань промислової власності/ Уклад. В.О. Жаров та ін.; За ред. В.Л. Петрова, В.О. Жарова. - К.: Вища пік., 1998. - 486с.

6. Збірник типових договорів (з можливістю копіювання). - К.: СПЛАЙН, 1999. -68 с

7. Интеллектуальная собственность: Основные материалы: в 2-х частях: Пер. с англ. - Новосибирск, ВО "Наука", Сиб. изд. фирма, 1993. - 365 с

8. Интеллектуальная собственность. Сб. типовых договоров. М.: ИНФРА-М, 1995

9. Інструкція щодо підготовки опису до патенту на винахід (корисну модель) до публікації/ Закон і бізнес. - № 7,15. 2. 95 р.

10. Информационные услуги МЦНТИ. Сведения о подсистемах МСНТИ. Проспект 1985. -М.: 1985. - 112 с.

11. Как выбрать стратегию защиты прав на объекты промышленной собственности. - М.: НЦ Ориентир, 1994. - 42 с.

12. Кичкин И.И., Скорняк Э.П. Патентные исследования при курсовом и дипломном проектировании в высших учебных заведениях. - М.: Высш. шк., 1979. -112 с.

ІЗ. Козинец В.П., Малый В.В., Межебовский И.В. Патентоведение: Учебн. пособие. - Днепропетровск: НМет АУ, 2000. - 253 с.

14. Конов Ю.П., Мазнев С.Ф. Ускорение использования изобретений: (Прогнозирование, эффективность). - М.: Машиностроение, 1989. - 152 с.

15. Конов Ю.П. Оценка рыночной стоимости товарных знаков. - Інтелектуальна власність, № 9,1999. - с.36-39.

16. Крайнев П.П., Работягова Л.І, Дятлик I.I. Патентування винаходів в Україні (За ред. П.П. Крайнева: Монографія. - К.: Видавничий Дім "Ін Юре", 2000. –340 с.

17. Кузнецов Ю.Н. Основы патентоведения и авторского права. - К.: ООО “ЗМОК” - фирма “ГНОЗИС”, 1998, 1999, 2000. - 183с.

18. Кузнєцов Ю.М., Луців І.В., Дубиняк С.А. Теорія технічних систем. Навч. посібник під ред. Ю.М. Кузнецова. К. - Тернопіль, 1998. - 310 с., іл.

19. Кузнєцов Ю.М. Теорія розвязання творчих задач. К.:ТОВ “ЗМОК”-ПП “ГНОЗИС”, 2003.- с.

20. Нормативні документи про правову охорону об'єктів промислової власності в Україні. - К.: Державне патентне відомство України, 1992. - 290 с.

21. Офіційний бюлетень України "Промислова власність. Винаходи. Промислові зразки. Корисні моделі. Товарні знаки. Знаки обслуговування. Сорти рослин".

22. Охорона промислової власності в Україні / За ред. О.Д. Святоцького, В.Л. Петрова. - К.: Видавничій дім “Ін Юре”, 1999. - 400с.

23. Патентоведение. Учебник для вузов / Е.И. Артемьев, М.М. Богуславский, Р.П. Вчерашний и др. Под ред. В.А. Рясенцева. - 3-е изд., перераб. и доп. - М.: Машиностроение, 1984. - 352 с.

24. Підопригора О.А., Підопригора О.О. Право інтелектуальної власності України: Навчю яосібник для студентів юрид. вузів і фак. ун-тів - К.: Юрінком Інтер, 1998. - 336с.

25. Правила складання та подання заявки на видачу патенту України на промисловий зразок// Закон і бізнес. № 12 (175). 22.03.95.

26. Положення про державну реєстрацію прав автора на твори науки, літератури і мистецтва. Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 1995 р. № 532.

27. Правила складання і подання заявкт на винахід та заявки на корисну модель. Затверджено наказом Міністерства освіти і науки України 22.01.2001 р. № 22

28. Правила складання, подання та розгляду заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг. Затверджено наказом Держпатенту України від 28 липня 1995 р. № 116 (в редакції наказу № 72 від 20 серпня 1997 р.).

29. Прахов Б.Г. Изобретательство и патентоведение. Словарь-справочник. К.: Вища пік., 1987. - 181 с.

30. Про внесення змін до закону України "Про авторське право і суміжні права, - Урядовий кур'єр, 5 вересня 2001 р. № 159

31. Рябов В.А. Международный обмен технологическими знаниями. - М.: Междунар. отношения, 1981. - 80 с.

32. Сергеев А.П. Право интеллектуальной собственности в Российской Федерации: Учебник. - М.: 1996.

33. Тимофеенко Л.П. Интеллектуальная собственность: проблемы правовой охраны и использования. - К.: 1996.

34. Тринг М., Лейтуэйт Э. Как изобретать? Пер. с англ. А.С. Доброславского/ Под ред. и предисл. В.В. Патрикеева. - М.: Мир, 1980. - 172 с.

35. Тыцкая Г.Н., Фринкель Н.К. Правовое регулирование служебных изобретений за рубежом. - М.: ВНИИПИ, 1995. - 70 с.

36. Цивільне право: Навчальний посібник для студентів юридичних вузів та факультетів. - К.: Вентурі, 1995. - 416 с.

37. Штумпф Г. Договор о передаче ноу-хау. - М: 1976.

38. Штумпф Г. Лицензионный договор. - М: 1988.

39. Штумпф Г. Издательский договор. - Л: 1988.

 

 

Додаткова періодична література

Реферативні журнали (РЖ), Бюлетні, “Промислова власність” та інші, МУ, періодичні видання (журнали) по спеціальностях, журнал “Інтелектуальна власність” та “Інтелектуальний капітал”.

 

Нормативні акти - закони України

1. Про власність

2. Про науково-технічну інформацію

3. Про авторське право і суміжні права

4. Про охорону прав на винаходи і корисні моделі

5. Про охорону прав на промислові зразки

6. Про охорону прав на знаки для товарів і послуг

7. Про охорону прав на сорти рослин

8. Про основи державної політики в сфері науки і науково-технічної діяльності

9. Про державну таємницю

10. Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України про охорону інтелектуальної власності.

11 .Про підприємства в Україні.

12. Про зовнішньоекономічну діяльність.

13. Про господарські товариства.

14. Про наукову і науково-технічну діяльність.

15 .Про інформацію.

16. Про мови в Українській РСР.

17. Про охорону прав на монографії інтегральних мікросхем.

18 .Конституція України.

19. Кримінальний кодекс України.

20. Цивільний кодекс Української РСР.

21. Цивільний процесуальний кодекс України.

22. Кодекс законів про працю України.

23. Кодекс України про адміністративні правопорушення.

24. Митний кодекс України.

Маркетинг
 
Rambler's Top100